بررسی و قیمت انواع هارد لپ تاپ (فروش ویژه) – مقداد آی تی

اگر از عهده هزینههای آن بر میآیید و نیازی به حجم زیادی از حافظه داخلی ندارید، انتخاب لپ تاپ با حافظه SSD به جای هارد درایو به شما توصیه میشود، زیرا سرعت آن حداقل سه برابر خواهد بود و عملکرد کلی لپ تاپ بسیار سریعتر است. در میان SSDها، مدلهای جدیدتر PCIe x4 (که همچنین به نام NVME آن را میشناسند) در مقایسه با درایوهای SATA معمولی سه برابر سرعت بیشتری دارند.

پورت تایپ c لپ تاپ در مدلهای جدید دیده میشود که از جمله جدیدترین درگاههای ارتباطی است. به دنبال پردازندههایی باشید که در مدل آنها عدد 10 وجود دارد (به عنوان مثال: Core i7-1060G7 یا Core i7-10710U)، زیرا آنها بخشی از جدیدترین مدلهای نسل دهم اینتل هستند و عملکرد بهتری را ارائه میدهند.

میزان مصرف برق و حرارت کم در این سیستم باعث شده تا نیازی به فن نداشته باشد. در ادامه راهنمای خرید لپتاپ خوب است بدانید که یک مدل بالاتر از Core i5 است و مدلهایی با اعدادی که HQ یا K تمام میشوند، میزان مصرف بیشتری دارند و دارای چهار هسته هستند که در نتیجه بازیها را میتوان با آنها به شکل روانتری انجام داد و عملکرد بهتری نیز دارند. همچنین Core i7 سری Y نیز وجود دارد که میزان عملکرد و برق مصرفی کمتری دارند. علاوه بر این شما با خرید این پردازندهها نهتنها عملکرد مشابهی با پردازندههای اینتل دارند بلکه با قیمت پایینتری از آنها نیز به فروش میرسند.

با گذشت سالها ظرفیت هارد دیسکها بزرگتر، اندازهی آنها کوچکتر و از نظر خواندن و نوشتن دادهها سریعتر شدهاند. پردازندههای Core i9 با عبور از سری Core i7 توانستهاند جایگاه قدرتمندترین پردازندههای اینتل را به خود اختصاص دهند و عملکرد فوقالعادهای دارند. فرض کنید رم اصلی سیستم 4 گیگ باشد و کارت گرافیک 2 گیگ باشد ، در بعضی مواقع فروشندگان به خریدار می گویند که گرافیک 3 گیگ است چرا که در هنگام پردازش های گرافیکی خود سیستم عامل از رم اصلی هم استفاده می کند ، در واقع فروشندگان دروغی به مشتری نمی گویند ولی واقعیت ماجرا را نیز توضیح نمی دهند .

دیدگاهتان را بنویسید