به روزترین راهنمای خرید لپ تاپ؛ تمام نکات را بدانید

لپ تاپهای مخصوص بازی: این لپ تاپها از گران قیمت ترین لپ تاپهای تولیدی است و برندهای کمی هستند که این لپ تاپها را میسازند. به عبارتی، تدوینکنندگان این طرح در نظر دارند که برندهای معتبر تولیدکننده تلفن همراه را تشویق به نصب اپلیکیشنهای ایرانی به جای نمونههای خارجی کنند. در گذشته برخی از قاچاقچیان کالاهای خود را از طریق شبکههای مجازی میفروختند اما حالا حتی آنها هم فروشی ندارند. این دستگاه حدود 19.9 میلیمتر ضخامت و 1.85 کیلوگرم وزن دارد که نمیتوان از آنها بهعنوان یک مزیت نسبت به دیگر محصولات همرده نامبرد؛ اما درکل برای جابهجایی کار را سخت نمیکند.

در غیر این صورت، تعرفه وارداتی سنگینی بر آنها اعمال میشود که ظاهرا ممکن است تا ۳۵ درصد هم باشد. در همین مورد رئیس اتحادیه فناوران رایانه به تجارتنیوز گفت: دولت به تشکلها اعلام کرده از این پس کالاهای وارداتی باید در سامانه جامع تجارت ثبت شود. وزارت صمت به تشکلها دستور داده از این پس به ازای واردات هر نوع کالایی باید کالاها در سامانه به نام «رهگیری» ثبت شوند.

همچنین سقف ثبت سفارش کالاها نیز باید افزایش پیدا کند. هر چند فعالان بازار آی تی میگویند این ثبت واردات اجناس ارتباطی به طرح صیانت ندارد و هدف کنترل بازار و مبارزه با قاچاق کالا است. او با اشاره به طرح اخیر دولت در راستای مبارزه با قاچاق کالا یادآور شد: تشکلها به وزارت صمت هم اعلام کردند مستلزم مبارزه با قاچاق کالا همکاری گمرک با فعالان اقتصادی است. فرجی تهرانی با اشاره به شرایط بازار ادامه داد: بازار راکد است. محمدرضا فرجی تهرانی توضیح داد: حتی اخیرا قرار بود درباره چند و چون این طرح با وزارت صمت نشستی داشته باشیم که این جلسه به دلیل شیوع ویروس کرونا کنسل شد.

دو نوع کارت گرافیک وجود دارد: کارتهای گرافیک اشتراکی یا یکپارچه که روی مادربرد سیستم قرار دارد و کارتهای گرافیک اختصاصی و مجزا که به عنوان یک واحد جداگانه هستند. به گزارش تجارتنیوز، طرح صیانت این بار قرار است برای کالاهای حوزه آی تی اجرا شود. در غیر اینصورت این طرح نتیجه خاصی برای دولت ندارد. در نتیجه طراحی نامناسب صفحه کلید، می تواند سبب شود تا افراد از کار کردن طولانی مدت با این لپ تاپ ها احساس نارضایتی داشته باشند و زود خسته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید