به روزترین راهنمای خرید لپ تاپ؛ تمام نکات را بدانید

با این حال به صورت حداقلی در یک لپتاپ شما به یک پورت USB تایپ A، یک USB تایپ C و یک اتصال جک هدفون یا هدست نیاز دارید که تمام نیازهای یک گیمر را پاسخگو خواهد بود. این مقاله حاصل برآورد تیم ویجیاتو از بازار نه چندان پررونق حال حاضر ایران و با در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مخاطب عام بود. هر چند شما همواره میتوانید به وسیله یک هاب USB با کیفیت، تعداد پورتهای پرکاربرد USB خود را افزایش دهید.

همچنین باعث میشود تا لکه و اثر انگشت کمتری را جذب کند. هر لپ تاپ بر اساس مادربرد خود تعدادی اسلات برای رم دارد که میتواند از تمامی یا یکی از آنها استفاده کند. اکنون لنوو یکی از سه غول تولید رایانه های شخصی در جهان است که بالغ بر ۶۰ هزار نیروی کاری دارد و محصولات آن در بیش از ۶۰ کشور مختلف جهان عرضه می شود. اما اگر بودجهی بیشتری دارید، سری ROG یا TUF ایسوس، لژیون لنوو و برخی محصولات گیمینگ اماسآی (MSI) انتخابات مناسبی را در اختیارتان قرار میدهند. یکی از هیجان انگیزترین قسمتها در دنیای لپ تاپها و یا حتی دنیای تکنولوژی، لپ تاپهای مخصوص بازی یا همان گیمینگ هستند.

طراحی ظاهری زیبا، ویژگیهای امنیتی پیشرفته، اندازههای متوسط و قیمت متوسط رو به بالا از خصوصیات و ویژگیهای برجستهی این نوع از لپ تاپها است. به طور کلی پردازندههای گرافیکی مورد استفاده در لپ تاپها به دو صورت مستقل و یکپارچه با CPU میباشند. اگر قصد خرید بهترین لپ تاپ را دارید و به دنبال لپ تاپ با قیمت و کارایی مناسب هستید، لیستی از بهترین لپ تاپ های بازار ایران بر اساس قیمت و کاربرد در این مقاله از مسترنکست مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر این برندهایی نظیر ایلینور (Alienware) و ریزر (Razer) از جمله گزینههای لوکس محسوب میشوند که خریدشان توصیه نمیشود.

■ توصیه می کنم حتما قبل از خرید لپ تاپ یه دوره کوتاه آموزش کامپیوتر بگذرونید یا اینکه حتما مطالب علم فردا رو بخونید تا طرز کار اصولی با لپ تاپ رو یاد بگیرید. شما در ابتدا لازم دارید تا نوع هدف خود را از خرید معلوم دارید پس قبل از خرید این لپ تاپ ها برای سوال های زیر پاسخ یافته و بعد برای خرید اقدام نمایید. نکته: لیست «بهترین لپ تاپ های پیشنهادی برای خرید» در «سال 1400» بروزرسانی شده است. اخیرا به دلیل افزایش لجام گسیخته قیمت قطعات کامپیوتر دسکتاپ، بار دیگر تهیه لپ تاپ از هر لحاظ به صرفه تر شده و برای عموم مردم قابل دسترس تر است.

دیدگاهتان را بنویسید