خرید و قیمت انواع باتری لپ تاپ (فروش ویژه) – مقداد آی تی

در کنار قیمت و ویژگیهای کاربردی، ابعاد و وزن مناسب نیز از ویژگیهای بسیار حائز اهمیتی است که کاربران به هنگام انتخاب یک مدل لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشند. برای ارزیابی پردازنده گرافیکی به مدل پردازنده دقت کنید و نه به میزان حافظه آن. حافظه جانبی (RAM) مخفف عبارت حافظه با دسترسی تصادفی است. برای مثال، یک هارد دیسک ۵۰۰ گیگابایتی معادل ۱ میلیون عکس و یا ۳۸ ساعت فایل ویدئویی یا ۱،۲۵۰،۰۰۰ فایل صوتی است. هارد دیسکها بر اساس میزان فضای ذخیرهسازی از ۶۰ گیگابایت تا ۱٫۵ ترابایت (یک ترابایت معادل ۱۰۲۴ گیگابایت میباشد) و حتی بیشتر، متغیرند.

لپ تاپ hp pavilion به علاقه مندان به بازیهای کامپیوتری کمک میکند تا در فضای جذاب انواع بازیهای آفلاین و آنلاین را انجام دهند. در راهنمای خرید لپ تاپ باید گفت که رمهای DDR4 و ۸ گیگابایتی و ۱۶ گیگابایتی رمهای بالایی محسوب میشوند. آنها را باید در زمان مناسبش تعویض کنید تا ایرادی به لپ تاپ شما وارد کنند. این سی پی یو ها در لپ تاپهایی که قرار است برای کارهای سنگین مورد استفاده قرار گیرند به کار میرود.

باز هم اگر از لپ تاپ توقع خاصی ندارید و صرفاً کارهای معمولی را با آن انجام میدهید، خیلی به رم توجه نکنید اما اگر قرار است با لپ تاپ کارهای سنگین انجام دهید باید به دنبال لپ تاپی باشید که رم بالایی داشته باشد. Ram نیز یکی از قطعات بسیار مهم در انتخاب لپ تاپ می باشد که در زمان خرید باید حتما به آن توجه کنید . اگر میخواهید فایلهای زیادی ذخیره کنید به فضای زیادی احتیاج دارید و باید هارد دیسک با ظرفیت بیشتری را در نظر بگیرید.

معمولاً بخشی از فضای هارد دیسک به سیستم عامل و درایورهای سخت افزاری اختصاص مییابد. پردازنده و یا واحد پردازش مرکزی (CPU)، سخت افزاری است که به نرم افزارها و برنامهها اجازه اجرا روی سیستم پردازشی را میدهد. یک پردازنده قدرتمند میتواند چندین وظیفه را به طور همزمان اجرا کند، نرم افزارهای بزرگتر و پیچیدهتر را به اجرا درآورد و همچنین از پس فایلهای بزرگتر به آسانی بر میآید. یک کارت گرافیک قدرتمند میتواند ویدئوها و بازیهای کامپیوتری، با گرافیک بالا را به آسانی رندر کند و آنها را مناسب کاربران پیشرفته مانند گیمرها و یا برنامه نویسان حرفهای و کارهای مهندسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید