راهنمای خرید لپ تاپ اداری و خانگی با بودجه های مختلف – سخت افزار مگ

همچنین مدت زمان شارژدهی باتری لپ تاپ نیز بیانگر مدت کارکرد آن می باشد. هرچه رزولوشن بالاتر باشد کیفیت بهتر خواهد بود و همچنین صفحه نمایشهایی که با تکنولوژی TN ساخته شدهاند نسبت به صفحهنمایشهایی که در آنها از تکنولوژی IPS استفاده شده زاویه دید کمتری دارند و البته کیفیت تصویرشان هم پایینتر است. لپ تاپ سفید بهتر است یا مشکی؟ در مورد مات یا براق بودن صفحه نمایش، باید گفت که صفحه نمایش مات از یک روکش برخوردار است که این روکش مانع از انعکاس نور میشود.

لنوو در سال ۲۰۱۷ بالاخره یک خط تولید مجزا برای لپ تاپهای گیمینگ خود ارائه کرده و آن را Legion نامید. مشخص کنید که کدام سایز لپ تاپ میتواند برای شما مناسب باشد. پردازندههای گرافیکی یکپارچه قوی نیستند و فقط برای انجام کارهای خیلی معمولی مثلا برای ویرایش ویدئو مناسب هستند، اما اگر قرار است کارهایی بیشتر با لپ تاپ انجام دهید باید به دنبال لپ تاپی باشید که از تراشه گرافیکی مجزا برخوردار باشد. برای کاربرانی که بازیهایی با گرافیک بالا انجام نمیدهند و یا به ویرایش عکس و فیلم نمیپردازند یک کارت گرافیک اشتراکی ایدهآل است. این مؤلفه ارزان نیز به شمار میرود و قرار دادن یک رم با گیگابایت بیشتر، یکی از راههایی است که با آن میتوان سرعت دستگاه را بالاتر نشان داد؛ اما بهتر است بدانید که کمتر پیش میآید میزان رم بیشتر از هشت گیگ به درد یک کاربر بخورد.

لپ تاپهای بزرگتر با صفحه نمایش بزرگتر، باتری پشتیبان کمتری دارند، سنگینترند و این موارد قابلیت حمل این دسته از لپتاپها را کمتر میکند ولی از نظر کارایی بسیار بهتر هستند. از لپتاپهای محبوب این سری میتوان به 700 ThinkPad، ThinkPad 700cو ThinkPad 700t اشاره کرد که تقریباً مشابه با طراحی لپتاپهای امروزی بودند.

سری XPS این شرکت از حرفه ای های بازار است که علاوه بر سبکی و زیبایی از کانفیگ قویی نیز برخوردار است. مثلا پردازنده های سری Core i7 ساخت شرکت اینتل چند نوع هستن که قیمت هاشون با هم فرق دارن و همینطور میزان کاریی و قدرت شون ! با طیف گسترده ای از رنگ، گرافیک Iris Plus Graphics واضح و سرزنده به نظر میرسد و 16 گیگابایت رم استاندارد و همچنین 512 گیگابایت حافظه SSD دارد.

دیدگاهتان را بنویسید