فروش انواع لپ تاپ با گارنتی اصلی – فروشگاه اینترنتی لیپک

برای مدتها درایوهای هارد دیسک یا HDD تنها ماژولهای رایج حافظه در لپتاپها و کامپیوترها بودند. اما با وجود کاهش قیمت حافظههای فلش بر پایه NAND، این روزها استفاده از درایوهای SSD در لپتاپها به ویژه مدلهای بالارده بسیار رایج شده است. اما همیشه در ایران کالاهای کار کرده یا استوک انتخاب مناسبی به نظر نمیرسد. معایب خرید لپ تاپ استوک چیست؟

لپ تاپ مناسب گرافیست میبایست به اندازه کافی قدرتمند باشد که سختترین برنامه های طراحی گرافیک را اجرا کند. برای سی پی یو هم، سی پی یو Core i5 برای برنامه نویسی معمولی کافی است. رم یا حافظه موقت یک ماژول حافظه بسیار پر سرعت است که وظیفه نگهداری دادههای در حال پردازش پردازنده را به عهده دارد. بدیهی است که پردازندههای نسل جدیدتر در کنار رم با فرکانس و حجم بالا، سرعت پردازش بالاتری را به شما عرضه خواهد کرد. در میان ردههای قدرتمند GTX 1650 و RX 5500M بهترین گزینهها پیش رو هستند که امکان تجربهی اکثر بازیهای نسل جدید را در کیفیت متوسط، فریم ریت ۶۰ و رزولوشن قابل قبول به شما خواهند داد.

خوشبختانه در لپ تاپها چندان نگرانی بابت هماهنگی پردازندهها وجود ندارد؛ چرا که از پیش به صورت یک بستهی هماهنگ و در قالب یک دیوایس عرضه میشوند، در نتیجه اگر لپ تاپ با پردازنده گرافیکی مستقل و قدرتمند تهیه میکنید، احتمالا پردازندهی مرکزی شما نیز قدرتمند و با کولینگ مناسب عرضه شده است.

با این حال اگر بودجه شما آن قدری بالا نیست که دنبال لپ تاپهای سری ۳۰ بروید و البته نیازی هم به تجربهی بازیها در تنظیمات اولترا ندارید، گزینههای بسیاری پیش روی شماست. اگر برای کارهای گرافیکی میخواهید لپ تاپ بخرید حتما به گرافیک لپ تاپ توجه کنید چرا که به پردازش قوی نیاز دارید . اگر بودجه بالاتری دارید، تنظیمات بالا و اولتر و یا بازیهای VR مد نظرتان است، بایستی دنبال مدلهای گران قیمتتر با پردازندههای گرافیکی RTX 2070 یا (Ti) RTX 2080 در سری ۲۰ و یا مدلهای جدید و قدرتمند سری ۳۰ را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید