لپ تاپ استوک – لپ تاپ دست دوم – کِی لپ

هارددیسک ها طبق مقدار مکان ذخیره سازی از 60 گیگابایت تا 1،5 ترابایت (یک ترابایت برابر با 1024 گیگابایت است) و حتی بالاتر، در تغییر هستند. هارد دیسکها بر اساس میزان فضای ذخیرهسازی از ۶۰ گیگابایت تا ۱٫۵ ترابایت (یک ترابایت معادل ۱۰۲۴ گیگابایت میباشد) و حتی بیشتر، متغیرند. معمولاً بخشی از فضای هارد دیسک به سیستم عامل و درایورهای سخت افزاری اختصاص مییابد. ابزار ذخیره سازی در کامپیوتر و لپ تاپ بخشی است که تمامی فایلها در آن ذخیره میشوند.

برای تکنولایف مهم است که شما بهترین لپ تاپ را برای خود انتخاب کنید. هرچند اگر برای ساعت طولانی و برای امور سنگینی استفاده میکنید بهتر است از یک خنککننده یا کولپد جهت جلوگیری از تولید گرمای بیش از حد و صدمه به سیستم استفاده کنید. دو نوع کارت گرافیک وجود دارد: کارتهای گرافیک اشتراکی یا یکپارچه که روی مادربرد سیستم قرار دارد و کارتهای گرافیک اختصاصی و مجزا که به عنوان یک واحد جداگانه هستند. کارت گرافیک، نمایش تصویر روی صفحه نمایش را کنترل میکند. صفحه نمایش معیار دیگری است که باید هنگام خرید لپ تاپ به آن دقت داشته باشید.

گاهی اوقات، فراوانی اطلاعات در مورد قطعات یک نوت بوک مانند پردازنده، هارد دیسک، رم و تراشه گرافیکی حتی ممکن است افراد متخصص در رایانههای همراه را نیز به اشتباه بیندازد و خیلی مهم است که در رابطه با هر قطعه اطلاعات لازم را داشته باشید تا دقیقا بدانید برای خرید لب تاپ به چه نکاتی باید توجه کرد؟ پردازندههای گرافیکی یکپارچه قوی نیستند و فقط برای انجام کارهای خیلی معمولی مثلا برای ویرایش ویدئو مناسب هستند، اما اگر قرار است کارهایی بیشتر با لپ تاپ انجام دهید باید به دنبال لپ تاپی باشید که از تراشه گرافیکی مجزا برخوردار باشد.

البته اگر باز هم خیلی توقعی از لپ تاپ ندارید، لپ تاپهایی که از هارددیسک معمولی برخوردار هستند نیز میتوانند کارتان را راه بیندازند، به این شرط که به هارددیسک زیر ۵۰۰ گیگابایت راضی نشوید. برای مثال، یک هارد دیسک ۵۰۰ گیگابایتی معادل ۱ میلیون عکس و یا ۳۸ ساعت فایل ویدئویی یا ۱،۲۵۰،۰۰۰ فایل صوتی است. در راهنمای خرید لپ تاپ باید گفت که رمهای DDR4 و ۸ گیگابایتی و ۱۶ گیگابایتی رمهای بالایی محسوب میشوند. پس بطور کلی لپ تاپ هایی که مورد استفاده دانشجویان قرار میگیرند باید دارای مشخصه های خاصی باشد که در استفاده طولانی مدت پاسخگوی نیاز آنها باشد و هم کار با آن خسته کننده و طاقت فرسا نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید