لیست بهترین و ارزانترین قیمت انواع لپ تاپ

سطح کیفی و ویژگیهای نسبی این لپ تاپها، با توجه به همین سیستم شماره گذاری تعیین شده است. برخی از مدلها هم که دارای حرف i در نام گذاری خود هستند، از تراشه اینتل در ساختار فنی خود استفاده میکنند. این محدودیتها در لپ تاپهای قدیمیتر بیشتر دیده شده و لپ تاپهای نسل جدید امکان ارتقاء بیشتری را فراهم میکند. چرا لپ تاپهای مخصوص بازی؟ کارت گرافیک اینتل به دلیل محدودیتهای طراحی، برای بازی و تدوین چندان مناسب نیست. سومین موقعیت هم به حالت چادر اشاره دارد و بیشتر برای بازی میتوانید از آن استفاده کنید.

وزن آن معمولاً بین ۱ تا ۷ کیلو است که به اندازه و مواد مصرف شده در ساخت آن بستگی دارد. از دیگر ویژگیهای حائز اهمیت لپ تاپها میتوان به ظرفیت باتری اشاره کرد؛ لپ تاپهایی با باتری قدرتمند که مدت زمان بیشتری را با یکبار شارژ دوام میآورند در بین کاربران طرفداران بیشتری دارند؛ البته این موضوع نیز وجود دارد که عموما ظرفیت باتری بالاتر سبب افزایش قیمت لپ تاپ نیز میشود؛ بنابراین اگر قصد دارید تا یک لپ تاپ با باتری قدرتمند داشته باشید باید بودجه بیشتری را نیز برای خرید آن اختصاص دهید. نکتهای که برای خرید لپ تاپ برای استفاده در طولانی مدت و کارایی مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد، قابلیت شخصی سازی یا کاستومایز کردن است.

از همین رو شرکتهای معروف تولیدکننده محصولات دیجیتال بسیار زیادی را در رده اقتصادی تولید میکنند که قطعاً ارزش خرید بالاتری را نسبت به لپتاپهای حرفهای برای این دسته از افراد خواهد داشت، این محصولات معمولاً با نمایشگر اقتصادی یا اداری در وبسایت قرار گرفتهاند. اگر هزینه آن چنان اهمیتی برایتان ندارد و از طرفداران محصولات اپل هستید، مک بوک قطعا انتخاب مناسبی است. در حال حاضر اکثریت لپ تاپ ها وزنی حدود 2 الی 3 کیلوگرم دارند؛ البته در این بین نیز مدلهایی وجود دارند که از وزن مناسبتری بهره میبرند، به عنوان مثال مک بوکهای اپل جزو سبکترین لپ تاپ های موجود در بازار محسوب میشوند که طرفداران خاص خود را دارند و میتوانند انتخابی بسیار مناسب برای آن دسته از کاربرانی باشند که نیاز دارند تا لپ تاپ خود را در هر جایی همراه داشته باشند.

ایسوس یکی از بزرگترین و در عین حال پرطرفدارترین تولیدکنندگان لپ تاپ در سراسر جهان است؛ لپ تاپ های ایسوس به علت بهره مندی از پردازنده های قدرتمند و نمایشگرهای با کیفیت همواره طرفداران خاص خود را دارند. این مدل از لپ تاپها از پردازندههایی با قدرت پردازش متوسط بهره منداند و برای انجام امور گرافیکی سنگین و یا گیمینگ چندان مناسب نیستند. این رایانه کوچکتر از رایانههای رومیزی است و میتواند با یک باتری کارکند و یا از یک آداپتور AC/DC خارجی تغذیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید