پردازنده یک لپتاپ خوب چه مشخصاتی دارد؟

با توجه به استفاده اغلب انسان ها از این مدل رایانه های شخصی جهت تماشای فیلم، عکس و پخش موسیقی توجه به کیفیت خروجی تصویر و صدا از لپ تاپ بسیار مهم است. لپ تاپ های دانشجویی باید حتما از وزن و ابعادی مناسب جهت حمل آسان خود از سوی دانشجویان برخوردار باشند. به طور کلی یک لپ تاپ باید حداقل 8 گیگابایت رم برای گیمینگ داشته باشد.

در خصوص حافظه ها این مدل های SSD هستند که از قدرت و البته قیمت بالایی برخوردار هستند و در خصوص رم ها نیز این مدل های DDR هستند که بهتر می باشند و هرچه عدد جلوی آن ها بیشتر باشد، یقینا از قدرت و قیمت بیشتری نیز برخوردارند. همچنین حافظه و رم بالاست که نشان می دهد آیا می توان در یک لحظه از دستگاهتان انتظار عملکردی چندگانه را داشت و یا اینکه سیستم شما هنگ خواهد کرد! در این خصوص بهتر است گرافیک شما از نوع AMD یا NVIDAI باشد.

یادتان باشد که سی پی یوها قلب تپنده رایانه ها و کلا گجت های هوشمند هستند پس باید متناسب با نوع نیاز کاری شما از سیستم های رایانه دارای قدرت، سرعت و دقت عملکردی مطلوب باشند. اگر اهل بازی و انجام کارهای گرافیکی و طراحی های سنگین با لپ تاپ خود نیستید، اصلا نیازی به دقیق شدن در خصوص این نکته ندارید اما در عوض اگر خیلی دوست دارید تا جدیدترین بازی های روز دنیا و یا سنگین و به درد بخورترین نرم افزارهای جهانی را با توجه به سطح کار و علمی خود اجرا نمایید، حتما باید سیستم مورد نظر شما از پردازنده گرافیکی قدرتمندی برخوردار باشد.

علاقه مندان به خرید لپ تاپ های تجاری چون قرار است از این سبک دستگاه ها در محیط های تجاری و کسب و کاری خود استفاده کنند باید حتما به دنبال خرید محصولاتی باشند که از توانایی بالایی در حفظ و حراست از داده های مهم و اطلاعاتی آنان برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید