پردازنده یک لپتاپ خوب چه مشخصاتی دارد؟

درایو هیبریدی 1 ترابایت، فضای قابل قبولی را برای پروژههای در حال تدوین قرار میدهد. این دستگاهها دارای یک اسلات سیمکارت هستند که با قراردادن سیم کارت در آنها میتوانید از اینترنت همراه برای لپتاپ خود استفاده کنید. در ادامه راهنمای خرید لپتاپ لازم است بدانید که در حالی که وجود پورت معمولاً هنگام راهنمایی برای خرید لپ تاپ اولویت ندارد، اما بهتر است که اتصالات مورد نیاز خود را بر روی سیستم داشته باشید تا اینکه بخواهید تعداد زیادی دانگل را همیشه این طرف و آن طرف ببرید.

به عنوان مثال، لپتاپ یک توسعه دهنده بازی باید بسیار بیشتر از آنچه ممکن است یک توسعه دهنده وب به آن نیاز داشته باشد، روی عملکرد گرافیکی متمرکز باشد. اگر به دنبال راهنمایی برای خرید لپ تاپ هستید که مدام در حال حرکت و سفر از آن استفاده کنید باید به دنبال یک نوتبوک باشید که از 4G یا 5G پشتیبانی میکند. همچنین در مورد میزان عمر کارکرد باتری، میزان رزولوشن یا سرعت پردازنده نیز حساسیت نداشته باشید. اگر میخواهید نوعی نوت بوک بزرگ و حجیم بخرید که فقط روی میز و در نزدیکی پریز برق از آن استفاده میکنید، لازم نیست نگرانی در مورد عمر باتری داشته باشید؛ اما اگر میخواهید آن را بدون نیاز به پریز استفاده کنید، حتی اگر در منزل و یا در محل کار باشد، موردی که باید در این راهنمای خرید لپتاپ به آن تاکید کنیم این است که لپتاپ شما حداقل باید طول عمر باتری 8 ساعت داشته باشد و به صورتایده آل، بالای 9 ساعت کار کند.

با این حال، در این محدوده قیمت، اکثر نوت بوکها دارای حافظه SSD نیستند و نمایشگر Full HD یا عمر باتری طولانی ندارند. در عوض، بررسیهای افراد ثالث را از منابع عینی، مطالعه و از آنها راهنمایی برای خرید لپ تاپ با باتری مناسب بخواهید. زمانیکه باتری به طور کامل شارژ شد، شارژر را جدا کرده و مدت زمان شارژدهی باتری را بسنجید.

دوام باتری و توان باتری (mAh) رابطه ی مسقیم با مصرف برق لپ تاپ دارد و از آنجایی که دانشجویان ساعات زیادی را در کلاس های درس می گذارند، گاهی پیدا کردن یک پریز برق می تواند برای آنها دردسر آفرین باشد از این رو باید لپ تاپ هایی را برگزینند که باتری آنها بتواند مدت زمان بیشتری برای آنها کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید