پردازنده یک لپتاپ خوب چه مشخصاتی دارد؟

اگر قصد دارید از لپتاپ خود برای انجام بازیهای اساسی یا فقط مرور وب و تماشای فیلم استفاده کنید، خرید لپ تاپ با کارت گرافیک یکپارچه کاملاً مناسب است. البته لپ تاپی در این رده میتوانید یکی از این ویژگیها یا هردو را داشته باشد. تولید کنندگان لپ تاپهای گیمینگ و تدوین، برای بهبود جریان هوا و عملکرد داخلی مجبور به نصب دو یا چند فن میشوند.

اولترابوک به لپتاپی میگویند که دارای وزنی بسیار کم (حداکثر ۳ پوند)، ضخامت حداکثری ۰.۷ اینچ، قطر صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچی یا کمتر و باتری کاملا بهینه شده باشد. همچنین چون از لپ تاپهای خانگی بیشتر برای دیدن و مشاهده فیلمها و عکسها استفاده میشود دارای صفحه نمایش بزرگتر، کیفیت تصویر و گرافیک بالاتر، صدای واضح تر و کابلهای با کیفیت HDMI هستند. این لپ تاپ قدرتمند، ماندگار و نسبتا مقرون به صرفه است حتی اگر فقط برای گیمنیگ از آن استفاده کنید.

سومین موقعیت هم به حالت چادر اشاره دارد و بیشتر برای بازی میتوانید از آن استفاده کنید. سعی کنید قبل از هر چیزی یک بررسی کامل و دقیق داشته و از خرید عجلهای و سرسری پرهیز کنید. خرید لپتاپ اداری معمولا گرانتر از مدل مصرفی است. Lenovo IdeaPad 530s و Asus ZenBook UX333FA بهترین نمونههای این رده از قیمت هستند و البته که معمولا همهی لپ تاپهای این حوزه، پردازش با قدرت کمتری دارند. برای این قشر از افراد که به این دستگاه و لوازم نیاز مبرمی دارند وجود مشکلات اقتصادی میتواند بسیار ناراحت کننده باشد. چنین روندی سبب شده است که قدرت مطلوبی به دستگاه یا لپ تاپ منتقل شود.

اینکه آیا شما فردی هستید که بهدلیل کار خود زیاد سفر میکنید یا اینکه صرفا دوست دارید هنگام مسافرتهای تفریحی، لپ تاپ خود را نیز بههمراه داشته باشید، در این زمینه میتواند اهمیت داشته باشد. اگر شما نیاز به لپ تاپی دارید که بتوانید همراه آن سفر کنید احتمالا سایز 13 یا 14 اینچ بهترین گزینه است. اما به طور کلی باید در نظر داشته باشید قیمت روز لپ تاپ، همانند هر کالای وارداتی دیگر، وابسته به قیمت دلار و نوسانات ارز خواهدبود و قیمت لپ تاپ در فواصل زمانی کوتاهی دستخوش تحول و تغییر می­شود؛ به همین خاطر بهتر است با بررسی مداوم قیمت و خرید از فروشگاهی معتبر، خریدی مطمئن و مقرون به صرفه­ای را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید