پردازنده یک لپتاپ خوب چه مشخصاتی دارد؟

برای طراحی گرافیک و برای اجرای نرم افزار پیچیده طراحی به پردازندهای سریع و قدرتمند نیاز دارید. میزان بودجه ای که در اختیار دارید. بله هزینه و بودجه ی در نظر گرفته شده برای خرید این محصولات، از مهم ترین عوامل و فاکتور های موجود به هنگام خرید محسوب می شود.

برای کار تولید محتوا و بودجه 20 میلیون تومان، همه لپ تاپ هایی که در مقاله «بهترین لپ تاپ های تا 20 میلیون تومان» پیشنهاد داریم، گزینه مناسبی هستند. ما قبلا در مسترنکست در مقاله «بهترین لپ تاپ های زیر 10 میلیون تومان» لیستی از بهترین لپ تاپ ها در این بازه رو معرفی کردیم که پیشنهاد میکینم حتما آن را نیز مطالعه کنید. اما اگر برعکس این قضیه هست یعنی قراره هر روز لپ تاپتون رو حمل کنید و باهاش کارهای معمولی یا نرم افزارهای دانشجویی رو اجرا کنید طبیعتا یک لپ تاپ دانشجویی یا مهندسی قوی و سبک گزینه بهتری میتونه براتون باشه.

مثلا اگه دانشجو هستید و لپ تاپ رو زیاد حمل میکنید یک لپ تاپ سبک که قدرتمند باشند برایتان اولویت است یا مثلا اگر گیمر هستید کارت گرافیک اولویت هست و اگر عاشق فیلم دیدن هستید کیفیت صفحه نمایش و … بله همه مشخصاتی که مدنظرتون هست رو مک بوک ایر M1 داره. اگر بخواین شما انتخاب کنید، شما ترتیبتون به چه شکل هست؟ بطور کلی لپ تاپ های که معرفی میکنیم لپ تاپ خوب و بروزی هستند و براحتی چندین سال میتونید ازشون استفاده کنید، مک بوک که دیگه جای خودش رو داره.

بطور کلی همه این لپ تاپ ها مشخصات قابل قبولی دارند و همان طور که اشاره کردم باید با توجه به نیازتون انتخاب کنید. با این حال، سه وضوح ذکر شده در بالا همان چیزی است که اغلب برای توصیف وضوح نمایشگر استفاده میکنند. برخی از لپتاپهای پیشرفتهتر دارای صفحههای نمایشی با اندازه 2560×1600 یا 3200×1800 یا حتی 3840×2160 هستند که همگی تصویری شفاف دارند و برق بیشتری مصرف میکنند و عمر باتری کمتری دارند. اغلب لپتاپهای موجود در بازار از پورت USB 3.0 و خروجی HDMI برخوردار هستند و در برخی از مدلها پورت USB Type-C نیز روی لبه کناری تعبیه میشود و یک امتیاز برای آن محصول قلمداد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید