راهنمای جامع انتخاب میز صندلی باغی + 5 نکته مهم

میز صندلی باغی چیست؟ برای تجهیز فضای سبز و چه نکاتی باید توجه کرد؟ چه مدل میز و صندلی ویلایی برای باغ شما مناس

توسط مدیر سایت در 29 فروردین 1403

میز صندلی باغی چیست؟ برای تجهیز فضای سبز و چه نکاتی باید توجه کرد؟ چه مدل میز و صندلی ویلایی برای باغ شما مناسب‌ تر است؟ تمام این ها سوالاتی است که بسیاری از کاربرانی که به تازگی تمایل به خرید مبلمان ویلایی دارند طرح می‌کنند . در پاسخ باید گفت منظور از مبلمان فضای باز ک میز همراه با تعدادی صندلی می‌باشد که در فضای سبز قرار می‌دهند. و افراد با نشستن روی آن اوقات خوشی را در کنار دوستان و خانواده سپری می‌ کنند. .و فضاهای سبز را برای خود ماندگار می‌ نماید. اما خرید این مبلمان فقط با دیدن ظاهر نباید انجام گیرد. و لازم است حتماً به نکاتی توجه کرد تا مناسب‌ ترین و بهترین‌ ها را متناسب با فضای سبز خود خریداری نمایید. و سال‌ های سال از این مبلمان زیبا لذت ببرید..

میز و صندلی باغی

موارد مهم برای خرید میز و صندلی باغی

همان طور که برای تهیه و خرید هر وسیله ای ابتدا کمی بررسی و تحقیق می کنی ، بهتر است برای مبلمان باغی هم کمی تحقیق کنید که کدام مدل برای شما مناسب تر است . برای تعیین مناسب بودن یک میز و صندلی معیار های مختلفی وجود دارد . که توجه به آن ها د رخرید مناسب ترین و بهترین میز صندلی باغی با عمر طولانی به شما کمک می کند . پس با دقت به این موارد مهم که در ادامه اشاره می شود توجه نمایید:

 • شرایط منطقه و نوع آب و هوا

دقت کنید که قرار است میز صندلی باغی خود را در کدام منطقه آب و هوایی و په شهری و با چه شرایط جوی استفاده نمایید . با توجه به این موضوع بهتر می توانید جنس کار خود را انتخاب کنید . مثلا اگر در مناطق شمالی کشور زندگی می کنید ، بهتر است به دلیل رطوبت بالا جنس آهنی خرید نکنید چرا که به مرور زمان زنگ می زند .
اما می توانید با رعایت اصول مهم نگهداری از مبلمان باغی این مدل و جنس را حتی در مناطق معتدل هم استفاده نمایید .

انواع چمن مصنوعی  

 • نوع متریال استفاده شده در تولید میز صندلی باغی

مواد اولیه مورد استفاده در میز صندلی باغی بسیار متنوع اند . و هر کدام خصوصیات خاصی دارند و نقاط ضعفی نیز دارا می باشند . با اگاهی از آن ها بهتر می توان مناسب ترین گزینه ها را برای خود انتخاب کرد . جنس های مرسوم و رایج شامل میز صندلی باغی جنس های چوبی ، آلومینیومی ، آهنی ، پلیمری و پلاستیکی ، سنگی و گچی می باشند . جنس آلومینیوم و گلیمر معمولا در مناطق مرطوب استفاده شده . و مقاومت بیشتری به رطوبت دارند .

اما ممکن است به مرور رنگ آن ها بپرد و دیگر مثل اول زیبا نباشند . جنس چوبی و آهنی ممکن است در صورت پاک شدن رنگشان پوسیده و فرسوده شوند . زنگ بزنند. و جنس سنگی بسیار سنگین است و ممکن است ترک بردارد . همچنین جنس سیمانی نیز ممکن است لب پر شود.

میز و صندلی تاشو

 • توقع  شما از میز و صندلی

  مشخص کنید که از میز صندلی باغی خود چه انتظاری دارید. اگر به دنبال یک صندلی لمی می‌ باشید که روی آن ریلکس کنید. و ساعتی به تماشای فضای سبز در آرامش بپردازید. می ‌توانید مدل‌ هایی را انتخاب کنید که پشتی آنها به سمت عقب متمایل است. و حالت لمیده تر دارند. اما اگر به دنبال استفاده از صندلی‌ ها برای دورهمی‌ ها با دوستان و اقوامتان می‌ باشید، بهتر است میز و صندلی‌ های کلاسیک‌ تر که پشتی آنها به حالت ۹۰ درجه و استاندارد قرار می‌گیرد انتخاب کنید.

  چمن مصنوعی روف گاردن
 • ابعاد و اندازه فضای باز

  قبل از اینکه اقدام به خرید هر مدل میز صندلی باغی نمایید، ابتدا اندازه فضای خود را در نظر بگیرید. بهترین و زیباترین میز و صندلی‌ های باغی در صورتی که در فضای بیش از حد کوچک قرار بگیرند ، جذابیتی نخواهند داشت. اندازه مبلمان ویلایی را باید متناسب با ابعاد فضا در نظر بگیرید. اگر فضای کوچکی مثل تراس کوچک یا فضای کمی در حیاط خود دارید سعی کنید از صندلی‌ های کوچک و تاشو استفاده کنید.
 • تعیین کردن  جایگاه میز صندلی باغی

  وقتی قصد دارید یک ست میز صندلی باغی خریداری نمایید دقت کنید که قرار است آن را در کجا قرار دهید. آیا داخل اتاقک ویلا یا روی تراس مسقف یا تراس سرباز و یا حیاط. و مشخص کنید که چقدر در معرض نور شدید آفتاب و رطوبت است. آیا شما دائماً مجبورید کف محلی که صندلی روی آن قرار دارد را بشویید یا خیر. همه این‌ها در تعیین جنس صندلی باغی اثرگذاند.

بررسی قیمت میز صندلی باغی

قیمت مبلمان باغی را جنس آن ، کیفیت جنس و رنگ روکش آن ، جنس تشک و پارچه های استفاده شده در تولید تشک ها ، تعداد خم هایی که در میز صندلی باغی فلزی وجود دارد ، برند و تولید کننده و .... تعیین می کند . و هر چه کیفیت بالا تر رود مسلما قیمت میز صندلی باغی هم بیشتر می شود .

قیمت چمن مصنوعی
مهمترین موارد قابل تامل برای نگهداری از میز صندلی باغی

همان طور که گفتیم میز و صندلی‌ های حیاطی انواع مختلفی عرضه می‌ شوند. که هر یک ویژگی‌ها و نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند. با دانستن ویژگی‌ های هر مدل و جنس بهتر می‌توانیم از آن نگهداری کرده و طول عمر آن را بالا ببریم. برای مثال مبلمان باغی فلزی نسبت به آب ضعف دارد. و ممکن است در ارتباط با رطوبت دچار زنگ زدگی شود. و باید مراقب باشیم که رنگ آن که برای حفاظت در برابر رطوبت زده شده، دچار خراشیدگی یا رنگ پریدگی نشود. یا مبلمان پلیمری بیش از حد در برابر نور شدید آفتاب قرار نگیرد. چرا که دچار رنگ پریدگی می‌شود. و مراقبت‌ هایی از این قبیل.

 • توجه به قیمت میز صندلی باغی قبل از خرید

  قیمت میز صندلی باغی تاثیر زیادی در خرید ما دارد. عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت میز و صندلی باغی موثرند. که برخی از مهم‌ ترین آنها شامل: نام تولید کننده و برند آن مواد اولیه به کار رفته در تولید مبلمان باغی جهیزات و دستگاه‌ های استفاده شده در تولید میز و صندلی ویلایی کیفیت تولید، کیفیت رنگ روکش صندلی‌، ها و عواملی از این قبیل همه در قیمت مبلمان حیاطی موثرند.


منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن